Keilasse tuleb kakaotehas

Keilas Veski tänaval asuv TERKO 31-meetrine hoone saab uue otstarbe – hakatakse jahvatama kakaod.

Keila linnavalitsus väljastas Keila Veskitele ehitusloa Veski 8 asuva kuuekorruselise teraviljakuivati/jahuveski rekonstrueerimiseks toiduainetööstuse hooneks.

Linnavalitsus väljastas AS-ile Keila Veskid ehitusloa Veski 8 asuva 6-korruselise teraviljakuivati/ jahuveski rekonstrueerimiseks toiduainetetööstuse hooneks. Tehnoloogia on ümber projekteeritud jahvatatud kakao tootmiseks. Hoone katus ning fassaad rekonstrueeritakse. Uueks fassaadikatteks saab helehall profiilplekk. Hoone välisvaadet parandab oluliselt see, et põhjapoolsel fassaadil ehitatakse alates 3. korrusest kinni koledad lintaknad, asendades need üksikute väikesemõõduliste avatavate akendega. Hoone lõunapoolsel fassaadil asendatakse puitaknad PVC akendega. Lõunapoolse välisseina äärde ehitatakse juurde raudbetoonist süvend taarata kauba vastuvõtuks. Pakendatud tooraine ja valmistoodangu vastuvõtuks-väljaandmiseks kasutatakse olemasolevat sõlme. Töökohti on ette nähtud 18, korraga viibib hoones kuni 9 töötajat. Kinnistule on projekteeritud 9 parkimiskohta. Lisaks ehituskonstruktsioonidele rekonstrueeritakse ka hoones olevad vee- ja kanalisatsioonitorustikud, elektripaigaldis ning asendatakse olemasolev ventilatsioonisüsteem kaasaegse soojustagastiga ventilatsioonisüsteemiga. III korrusele paigaldatakse gaasiahi, seal toimub purustatud kakaoubade praadimine ja jahutamine.

See, et TERKO vana hoone saab uue elu, on igati kiiduväärt ettevõtmine. Naljatamisi võib vaid küsida, mis värvi võiksid olla töötajad, kes kakaod jahvatavad, kui nad just võõrtöölised ei ole? Vanasti olid möldrid ka ise jahust valged, kui tehnika vahel tõrkus.

Allikas: Delfi.